Gminy


Wakacje dla dzieci w Bydgoszczy


Zastanawiasz się, jakie atrakcje zapewnić dziecku latem? Wakacje to dla dzieci czas odpoczynku i radości. Na rodzinny relaks polecamy wiele hoteli i kempingów położonych w urokliwych miejscach. Zebraliśmy dla Państwa oferty ciekawego spędzenia czasu w Bydgoszczy oraz poza nią. Znajdziecie w nich propozycje wyjazdów w różne części kraju, np. nad morze, gdzie poczujecie się swobodnie. Jednocześnie, prezentowane noclegi są dostosowane do potrzeb najmłodszych. Proponujemy aktywności na świeżym powietrzu i atrakcje turystyczne, które zachwycą każdego. Nie brakuje też ofert wyjazdów zagranicznych, w tym także weekendowych.

Jedną z popularniejszych form wypoczynku jest agroturystyka. Poniżej znajdziecie Państwo kilka interesujących propozycji. Są to miejsca, w których można spokojnie wypocząć na łonie natury i organizować wycieczki rowerowe. Poza tym prezentujemy także konkretne aktywności, którym warto poświęcić uwagę, jak np. spływ kajakowy czy nauka jazdy konnej. Dla dzieci spędzających wakacje w mieście istnieje spora oferta półkolonii i atrakcji czekających na nie w Bydgoszczy. Organizują je Miejskie Domy Kultury, ale także studia tańca czy Centrum Wspierania Edukacji. Proponują one zarówno zajęcia ruchowe, artystyczne (np. aktorskie), jak i sportowe, a także projekcje filmowe czy różnego typu wycieczki. Półkolonie są dobrym sposobem na nudę – na pewno na nią nie pozwalają. Jest to zwykle forma ciekawego spędzania czasu, podczas której dziecko może nabyć nowych umiejętności i zawrzeć przyjaźnie. Zazwyczaj jest to także aktywność niedroga lub bezpłatna, co sprawia, że na tę formę wakacji dla dzieci może pozwolić sobie więcej rodziców. Pociechy są pod stałą opieką i najczęściej mają także zapewnione posiłki.

Czas spędzony z dzieckiem jest bezcenny. Jesteśmy pewni, że znajdą tutaj Państwo inspirujący pomysł, a cała rodzina nie zapomni nadchodzących wakacji. Pierwsze kolonie czy nawet półkolonie uczą samodzielności i dostarczają dziecku rozrywki w czasie wolnym (np. podczas naszej obecności w pracy). Prezentujemy wyłącznie sprawdzone oferty, które zostały pogrupowane w osobne kategorie. Możecie je Państwo także znaleźć w spisie alfabetycznym.


Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Operacja pn. "Utworzenie i prowadzenie nowoczesnej platformy internetowej służącej gromadzeniu i wymianie informacji dotyczących dzieci z obszaru LGD Zakole Dolnej Wisły" mająca na celu poprawę warunków i możliwości powstania nowych miejsc pracy na obszarze LGD "Zakole Dolnej Wisły" do 2023 r. współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.