Przedszkola Żłobki Kluby malucha Opieka Imprezy Czas wolny Dokształcanie Wakacje Sklepy Usługi Pomoc socjalna Lekarze Profilaktyka Oddam Inne

Maj Mam, czyli bezpłatne warsztaty z okazji Dnia Matki

Miejsce wydarzeniaBydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Gdańskiej 5, Bydgoszcz

Data wydarzenia16/05/2019

Godzina wydarzenia10:00

Maj Mam jest adresowany do kobiet w różnym wieku i na różnym etapie zawodowej drogi. Zapraszamy młode mamy, które chcą rozpocząć aktywność zawodową po urlopie związanym z opieką nad dzieckiem, aktywne kobiety, które mają pomysł na własny biznes, ale boją się zrobić pierwszy krok i kobiety, które już działają, realizując swoje pasje i pomysły.

Dzieci mile widziane.

Centrum posiada przytulny kącik do zabaw dla dzieci. Podczas wydarzenia zapewnione będą dla wszystkich maluchów bezpłatne animacje w zasięgu wzroku rodzica. Dziecko się nie nudzi, a rodzic może spokojnie uczestniczyć w warsztatach.

W tym roku spotkanie odbędzie się pod hasłem MAM prawo. Poruszone zostaną aspekty prawne urlopu macierzyńskiego, wychowawczego, wolnego, pracy w ciąży, powrotu do pracy po urodzeniu dziecka, łagodnego rozstania z dzieckiem, karmienia piersią w pracy, zabezpieczania swoich praw w swojej działalności oraz praw i przywilejów dużych rodzin w Bydgoszczy. A także wiele innych tematów dot. aspektów prawnych, które prawdopodobnie "urodzą się" w trakcie rozmów i warsztatów.

Spotkanie odbędzie się 16 maja 2018 r. w godz. 10:00 – 14:00, w sali konferencyjnej Bydgoskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Gdańskiej 5.

Program:
10.00 – Powitanie

10.10 – Jak wdrożyłam swoje pomysły w życie? Panel mam inspirujących.

11.20 – "Akcja Akceleracja!" - wsparcie BARR dla początkujących przedsiębiorców

11.30 – Rozmowy przy kawie i małej przekąsce

12.00 – Warsztaty równoległe

14.00 - Oficjalne zakończenie spotkania - ale nadal można zostać i rozmawiać przy kawie :)( BCOPW otwarte jest do 20.00)

Tematyka warsztatów:

MAM prawo i umiem z niego korzystać, czyli jak prowadzić własną firmę - Maria Godlewska 
MAM prawo w pracy - Sylwia Malicka 
MAM dziecko - łagodne rozstanie - Dominika Czarnecka-Pijarowska 

W trakcie spotkania zapewnione będzie:
- opieka profesjonalnych animatorów; miejsce do raczkowania w zasięgu wzroku rodzica
- strefa Bydgoskiej Rodziny 3 plus - informacje dot. programu
- strefa przyjazna karmieniu piersią zorganizowana przez Stowarzyszenie "Mały Ssak"
- strefa profesjonalnej wizażystki - porady indywidualne dot. ubrania i makijażu - Anna Oborska

Udział w szkoleniach oraz animacje dla dzieci są bezpłatne.

Zapisz się!
Rejestracja na stronie https://ankiety.um.bydgoszcz.pl/index.php/166644?lang=pl

Dodatkowych informacji udziela Karolina Jaruszewska, e-mail: karolina.jaruszewska@um.bydgoszcz.pl , nr tel. 52 588 92 73.

Napisz na które warsztaty przyjdziesz, ile dzieci i w jakim wieku przyprowadzisz ze sobą. 

Projekt „Maj Mam” realizuje Miasto Bydgoszcz wraz z partnerami - Bydgoską Agencją Rozwoju Regionalnego i Strefą przyjazną karmieniu piersią „Mały ssak”.

 

 

Źródło: https://www.bydgoszcz.pl/aktualnosci/tresc/maj-miesiacem-mam/

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Operacja pn. "Utworzenie i prowadzenie nowoczesnej platformy internetowej służącej gromadzeniu i wymianie informacji dotyczących dzieci z obszaru LGD Zakole Dolnej Wisły" mająca na celu poprawę warunków i możliwości powstania nowych miejsc pracy na obszarze LGD "Zakole Dolnej Wisły" do 2023 r. współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.