Przedszkola Żłobki Kluby malucha Opieka Imprezy Czas wolny Dokształcanie Wakacje Sklepy Usługi Pomoc socjalna Lekarze Profilaktyka Oddam Inne

“Light graffiti” warsztaty multimedialne dla dzieci

Miejsce wydarzeniaKujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Data wydarzenia21/05/2019

Godzina wydarzenia16:00

“Light graffiti” warsztaty multimedialne dla dzieci – wirtualne spotkania ruchu, dźwięku i obrazu.

Serdecznie zapraszamy na do udziału w warsztatach dla dzieci w wieku 5-12 lat prowadzonych w grupach do 10 osób.

Zajęcia te wykorzystują naturalną dziecięcą ciekawość i skłonność do intuicyjnego wyrażania siebie poprzez ruch, która jest też motorem aktywności artystycznej. Projekt pokazuje możliwości płynące z zastosowania nowych technik tworzenia na żywo różnorodnych, barwnych obrazów i dźwięków co jest jednocześnie okazją do wspaniałej zabawy.

Godzinne warsztaty odbędą się 21 maja o godz. 16.00 w Salonie Hoffman Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy.

Wstęp 10 zł – bilety od 19.04.2019 do nabycia w siedzibie KPCK oraz na www.biletyna.pl.

W ramach spotkania proponowane są uczestnikom 2 formy:

  1. Instalacja, w której interakcja pomiędzy uczestnikiem a projekcją wideo następuje dzięki użyciu techniki “light graffiti”. Jest to autorska technika wideo, w której ślady światła są cyfrowo chwytane i zachowane w projekcji wideo, obrazy powstają więc pod wpływem ruchu. Program komputerowy śledzi ich ruchy przy pomocy kamery i prezentuje trajektorię poruszającego się ciała w projekcji wideo. Prowadzi to do tworzenia wirtualnych obrazów na żywo.
  2. Instalacja interaktywna integrująca ruch uczestnika z dźwiękiem, w której ruch ten jest filmowany i przekazywany do komputera. Komputer zamienia współrzędne przemieszczającego się ciała w dźwięk. W ten sposób uczestnik używając jedynie ruchu swojego ciała może intuicyjnie i bez teoretycznego przygotowania kształtować swój dźwiękowy performance.

Warsztaty poprowadzą Michał Osowski i Patrycja Lewandowska.

 

 

 

Źródło: http://www.kpck.pl/wydarzenie/light-graffiti-warsztaty-multimedialne-dla-dzieci-wirtualne-spotkania-ruchu-dzwieku-obrazu-21-maja-2019/

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Operacja pn. "Utworzenie i prowadzenie nowoczesnej platformy internetowej służącej gromadzeniu i wymianie informacji dotyczących dzieci z obszaru LGD Zakole Dolnej Wisły" mająca na celu poprawę warunków i możliwości powstania nowych miejsc pracy na obszarze LGD "Zakole Dolnej Wisły" do 2023 r. współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.