Przedszkola Żłobki Kluby malucha Opieka Imprezy Czas wolny Dokształcanie Wakacje Sklepy Usługi Pomoc socjalna Lekarze Profilaktyka Oddam Inne

Bydgoski Festiwal Nauki

Miejsce wydarzeniaTeren kampusów wybranych uczelni w Bydgoszczy

Data wydarzenia22/05/2019

Godzina wydarzenia08:00

Jubileuszowy Bydgoski Festiwal Nauki zapowiada się imponująco.

Prawie 900 festiwalowych propozycji, serialowy recital Magdaleny Steczkowskiej i wykład motywacyjny Łukasza Jakóbiaka, a na zakończenie Piknik Naukowo-Rodzinny. Tegoroczna, dziesiąta edycja odbędzie się w dniach 22-25 maja br.

Wstęp jest bezpłatny, obowiązują zapisy!

Tradycyjnie już po raz dziesiąty bydgoskie uczelnie wyższe zapraszają wszystkich, którzy chcą poczuć bakcyla nauki. Ogromna dawka wiedzy, bogata oferta programowa zawierająca między innymi pasjonujące wykłady i warsztaty, ciekawe pokazy, wycieczki oraz atrakcyjne gry i konkursy – wszystko to czeka na młodszych i starszych podczas czterech dni święta nauki. 

Impreza będzie się odbywała na terenie kampusów pięciu uczelni: Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego, Collegium Medicum, Bydgoskiej Szkoły Wyższej oraz Wyższej Szkoły Gospodarki. Dodatkowo, w tych dniach będzie można wybrać się do siedziby festiwalowych partnerów i skorzystać z przygotowanych przez nich atrakcji.

Zapisz się!

Udział w Bydgoskim Festiwalu Nauki jest całkowicie bezpłatny, jednak z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązują zapisy na poszczególne wydarzenia. Zapisywać się można od 13 maja 2019 roku, wyłącznie online, poprzez stronę: www.festiwalnauki.bydgoszcz.pl. Bez wcześniejszych zapisów będzie można wejść na teren kampusów uczelni, zwiedzać stoiska i te wystawy, które nie będą zlokalizowane w salach wykładowych lub laboratoryjnych. 

Bydgoski Festiwal Nauki rozpocznie uroczysta Gala, którą uświetni wykład Łukasza Jakóbiaka, znanego z youtubowego programu “20m2 Łukasza” oraz recital Magdaleny Steczkowskiej, która zaprezentuje muzykę z polskich seriali muzyczną podróż po polskich serialach. 

Przygodę z nauką zakończy Piknik Naukowo-Rodzinny, przypadający w tym roku w Dzień Matki, 26 maja. Od 12:00 do 18:00 na Wyspie Młyńskiej czekać będą liczne stoiska z atrakcjami przygotowane przez pięć organizujących Festiwal uczelni oraz festiwalowych partnerów. W trakcie Pikniku na scenie głównej odbędą się między innymi pokazy zumby i tańca, fitness na trampolinach, eksperymenty profesora Ciekawskiego oraz występy muzyczne. Poznamy również zwycięzców konkursu “Prześlij kartkę Bakcylowi”.

Szczegółowy program X Bydgoskiego Festiwalu Nauki na stronie: https://festiwalnauki.bydgoszcz.pl/

 

 

Źródło: https://festiwalnauki.bydgoszcz.pl/

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Operacja pn. "Utworzenie i prowadzenie nowoczesnej platformy internetowej służącej gromadzeniu i wymianie informacji dotyczących dzieci z obszaru LGD Zakole Dolnej Wisły" mająca na celu poprawę warunków i możliwości powstania nowych miejsc pracy na obszarze LGD "Zakole Dolnej Wisły" do 2023 r. współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.