SZKOŁY Przedszkola Kluby malucha Imprezy Czas wolny Dokształcanie Wakacje Sklepy Usługi Pomoc socjalna Lekarze KINO TEATR FILHARMONIA OPERA Sale Zabaw

Ster na Bydgoszcz - zabawy dla młodych żeglarzy

Miejsce wydarzeniaWyspa Młyńska, Bydgoszcz

Data wydarzenia21/06/2019

Godzina wydarzenia13:30

Od 11 lat miasto organizuje największą imprezę wodną w regionie. Ster na Bydgoszcz cieszy się niesłabnącą popularnością, dlatego w ciągu trzech dni tegorocznej edycji zaplanowano mnóstwo atrakcji. Dobra zabawa w klimacie podróżniczo-marynistycznym połączona z polską muzyką alternatywną na Wyspie Młyńskiej już 21-23 czerwca.

Oczywiście nie zabraknie stałych elementów Steru, czyli parady jednostek pływających, wyścigu butelkowego, wyścigów smoczych łodzi oraz bydgoskiej masy kajakowej. Ster na Bydgoszcz to także znakomita warstwa muzyczna. Na Wyspie Młyńskiej odbędą się trzy dni koncertów, a na nich artyści podbijający listy przebojów.

Dla najmłodszych także zaplanowano mnóstwo atrakcji.

Obok placu zabaw na Wyspie Młyńskiej powstanie s​​​trefa dla przyszłych wilków morskich. Przez trzy dni jej goście wezmą udział w różnorodnych aktywnościach o tematyce marynistycznej. Za ich wykonanie zdobędą sprawności, które złożą się na uzyskanie patentu młodego żeglarza.

Jakie atrakcji czekają na młodych żeglarzy? Warsztaty węzłów żeglarskich i kodów flagowych, bitwa balonowa, abordaże, buchtowanie oraz morskie zagadki. Oprócz tego zabawy drużynowe – „statek tonie”, podczas której uczestnicy będą na czas wypompowywać wodę czy malowanie wielkiej mapy świata. Nie zabraknie balonowych mieczy i pirackich tatuaży.

PRZYSTANEK MAŁEGO ŻEGLARZA przy Placu Zabaw:

  • 13.30 – 15.30 -  warsztaty o poznawaniu świata dla dzieci z Robertem Robb Maciągiem, pisarzem podróżującym, przewodnikiem po Iranie i Indiach, laureatem Nagrody Magellana.
  • 15:30 - 18:30 - warsztaty żeglarskie, dzięki którym uzyskasz patent młodego żeglarza. Warsztaty węzłów żeglarskich, warsztaty kodów flagowych, bitwa balonowa, abordaże, buchtowanie, morskie zagadki. Zabawy drużynowe: statek tonie - uczestnicy będą na czas wypompowywać wodę, malowanie wielkiej mapy świata. Strefa wolna: balonowe miecze, pirackie tatuaże.

Źródło: http://sternabydgoszcz.pl/

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Operacja pn. "Utworzenie i prowadzenie nowoczesnej platformy internetowej służącej gromadzeniu i wymianie informacji dotyczących dzieci z obszaru LGD Zakole Dolnej Wisły" mająca na celu poprawę warunków i możliwości powstania nowych miejsc pracy na obszarze LGD "Zakole Dolnej Wisły" do 2023 r. współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.