SZKOŁY Przedszkola Kluby malucha Imprezy Czas wolny Dokształcanie Wakacje Sklepy Usługi Pomoc socjalna Lekarze KINO TEATR FILHARMONIA OPERA Sale Zabaw

Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek

Miejsce wydarzeniaZespół Szkół Mechanicznych nr 1 ul. Trójcy 37, Bydgoszcz

Data wydarzenia12/06/2019

Godzina wydarzenia10:30

Uwalniamy książki, dzielimy się z innymi radością czytania. Bookcrossing polega na pozostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych po to, by znalazca mógł je przeczytać i znów puścić w obieg.

Zapraszamy do uwalniania książek w idei bookcrossingu i dzielenia się z innymi radością czytania. Dzięki akcji książki nie umrą zapomniane i zakurzone w domowych biblioteczkach, ale trafią w nowe ręce dając radość i realizując swoje przeznaczenie.  

Program obchodów - Bydgoszcz 2019:

Zaczytany tramwaj - literatura wita wsiadających, tramwaj nr 1 - trasa Wilczak- Las Gdański. 
W godzinach 10:30 - 13:30 wiersze dziecięcych klasyków czytać będą pasażerom mistrzowie pięknego czytania grodu nad Brdą, uczniowie Zespołu Szkół nr 8.

Przemarsz uczestników Święta z udziałem orkiestry dętej ulicami Bydgoszczy. Korowód bajkowych postaci poprowadzi dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 w Bydgoszczy i ogólnopolski koordynator bookcrossingu. Zbiórka godzina 10.15 ul. Trójcy 37 (ZSM nr 1). Wymarsz godzina 10.30 na Wyspę Młyńską.

Happening WYSPA MŁYŃSKA, godz. 11.00 – 13.00 

  • Kurkowe Bractwo Strzeleckie wystrzałem z wiwatówki zainauguruje obchody Święta Wolnych Książe,
  • wspólne czytanie,
  • występy artystyczne,
  • konkursy z nagrodami,
  • „Kącik fryzjerski z bajeczką w tle”,
  • „Alejka Książek Uwolnionych” - miejsce wymiany książek. 

Spotkania: 

  • Spotkanie z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel, autorką książek dla dzieci, które otrzymały wiele nagród i wyróżnień, a także trafiły na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej oraz na Złotą Listę Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom - studio telewizyjne TVP3 Bydgoszcz, ul. Kujawska 7 , godzina 13.30. Wstęp bezpłatny.
  • „Między liryką, a satyrą” spotkanie autorskie ze Zdzisławem Prussem – Klinika Stomatologii Estetycznej i Chirurgii „Alfa- Med”, ul. Chopina 6 godzina 19.00. Obowiązują wejściówki.
  • „Z książką na końcu świata” - spotkanie autorskie z Jolantą Niwińską, animatorką czytelnictwa, autorką książki „Z książką na końcu świata” – 13 .06.2019, Pałac Nowy Ostromecko, godzina 10.00. Wstęp bezpłatny.

Źródło: https://bookcrossing.pl/

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Operacja pn. "Utworzenie i prowadzenie nowoczesnej platformy internetowej służącej gromadzeniu i wymianie informacji dotyczących dzieci z obszaru LGD Zakole Dolnej Wisły" mająca na celu poprawę warunków i możliwości powstania nowych miejsc pracy na obszarze LGD "Zakole Dolnej Wisły" do 2023 r. współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.