Przedszkola Żłobki Kluby malucha Opieka Imprezy Czas wolny Dokształcanie Wakacje Sklepy Usługi Pomoc socjalna Lekarze Profilaktyka SPRZEDAM Inne Sale Zabaw

KREATYWNY PORT DZIECIĘCY - WARSZTATY DLA DZIECI

Miejsce wydarzeniaBarka "Lemara" ul. Marcinkowskiego 12-14, Bydgoszcz

Data wydarzenia17/07/2019

Godzina wydarzenia13:00

Barka „Lemara” zabierała niegdyś do swoich ładowni 300 ton różnego rodzaju towaru. Teraz pora na drugi fracht szyperskich legend, zbieranych przez załogę barki. W lipcu i sierpniu dzieci i ich opiekunowie mogą wypłynąć w rejs rzekami szyperskiej wyobraźni.

Istnieje wiele opowieści, które przenoszą nas w czasie i przestrzeni. Odkryjemy wspólnie świat bydgoskiego marynarskiego „bajania”, gdzie najszczersza prawda przenika się z zabobonem, zasłyszaną w którymś z portów klechdą, legendami rodzinnymi.

Idealnymi słuchaczami dla szyperskiej „gadki” będą dzieci powyżej 6. roku życia.

Narratorem legend będzie Adam Gajewski – marynarz w załodze młodszy, choć siwy już nieco na skroniach.

Zapisy: marta1101@interia.pl

Wstęp wolny!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło: http://www.mck-bydgoszcz.pl/?p=wydarzenia&id=9993

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Operacja pn. "Utworzenie i prowadzenie nowoczesnej platformy internetowej służącej gromadzeniu i wymianie informacji dotyczących dzieci z obszaru LGD Zakole Dolnej Wisły" mająca na celu poprawę warunków i możliwości powstania nowych miejsc pracy na obszarze LGD "Zakole Dolnej Wisły" do 2023 r. współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.