Przedszkola Żłobki Kluby malucha Opieka Imprezy Czas wolny Dokształcanie Wakacje Sklepy Usługi Pomoc socjalna Lekarze Profilaktyka SPRZEDAM Inne Sale Zabaw

Tworzymy urodzinowe piniaty - warsztaty dla dzieci

Miejsce wydarzeniaCentrum Handlowe Auchan, Bydgoszcz

Data wydarzenia13/07/2019

Godzina wydarzenia12:00

Wakacyjne imprezy dla dzieci nie obędą się bez niespodzianek! Okazją do stworzenia tradycyjnych piniat według autorskich pomysłów będą warsztaty, które odbędą się 13 lipca w Centrum Handlowym Auchan Bydgoszcz.

Wstęp bezpłatny!

Tradycja zabaw z piniatami wywodzi się z krajów latynoamerykańskich, a w Europie jest popularna w Hiszpanii i Portugalii. Zabawa polega na strąceniu specjalnie przygotowanej kuli wypełnionej łakociami, których uczestnicy starają się zebrać jak najwięcej. Choć w przeszłości zwyczaj kojarzony był wyłącznie z tradycją bożonarodzeniową, to coraz większą popularnością ciszą się urodzinowe piniaty, które można spotkać w Europie i Ameryce Północnej.

Zbliżające się warsztaty w Centrum Handlowym Auchan Bydgoszcz pozwolą dzieciom samodzielnie przygotować kolorowe piniaty, które przydadzą się podczas letnich przyjęć i zabaw. Prace przybiorą różne kształty i będą wykonane z takich materiałów, jak rolki czy papierowe torby, przypominające postacie z bajek. W ruch pójdzie krepa, kolorowy papier i błyszczące ozdoby. Gotowe prace będzie można wypełnić słodyczami, które zachęcą maluchy do zabawy.

Warsztaty kreatywne odbędą się 13 lipca w Centrum Handlowym Auchan Bydgoszcz przy ul. Rejewskiego 3 w Bydgoszczy. Zajęcia będą prowadzone od godz. 12:00 do 17:00. Wstęp wolny!

image

 

 

Źródło: http://www.auchanbydgoszcz.pl/pl/tworzymy-urodzinowe-piniaty-warsztaty-dla-dzieci

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Operacja pn. "Utworzenie i prowadzenie nowoczesnej platformy internetowej służącej gromadzeniu i wymianie informacji dotyczących dzieci z obszaru LGD Zakole Dolnej Wisły" mająca na celu poprawę warunków i możliwości powstania nowych miejsc pracy na obszarze LGD "Zakole Dolnej Wisły" do 2023 r. współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.