SZKOŁY Przedszkola Kluby malucha Imprezy Czas wolny Dokształcanie Wakacje Sklepy Usługi Pomoc socjalna Lekarze KINO TEATR FILHARMONIA OPERA Sale Zabaw

Biblioteka na wynos

Miejsce wydarzeniaCentrum Handlowe Auchan, Bydgoszcz

Data wydarzenia19/10/2019

Godzina wydarzenia10:00

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr Witolda Bełzy w Bydgoszczy zaprasza na spotkania z kulturą w niestandardowych miejscach.

Kupowanie, wybieranie, przymierzanie, spożywanie, smakowanie, poszukiwanie najlepszych towarów, najniższych cen, najkorzystniejszych rozwiązań. Wszystkie te czynności mogą powodować lekką nerwowość i zmęczenie.
„Biblioteka na wynos” jest po to, aby temu zaradzić. Szczypta kultury w centrum handlowym pozwoli rodzicom i dzieciom złapać oddech, odpocząć, oddać się niezobowiązującej rozrywce, zrelaksować się przy dobrej lekturze. O tym, że weekendowe zakupy można połączyć z niebanalna zabawą, będzie można przekonać się już niebawem.
„Biblioteka na wynos” to nowy sposób na kontakt z kulturą. Zajęcia animacyjne dla dzieci, gry i zabawy, kącik czytelniczy z wygodnymi fotelami, głośne czytanie i wiele innych atrakcji czeka na klientów. Zaprezentujemy ofertę biblioteczną m.in.  gogle VR, krótkie gry planszowe, pokaz photonów. Dzieci będą miały możliwość samodzielnego wykonania przypinek. Wszystkich zapraszamy do zapisania się do biblioteki. 

„Biblioteka na wynos” odwiedzi również wybrane bydgoskie szkoły. Chcemy zaprezentować szeroką działalność animacyjną, jaką zajmuje się biblioteka. Na uczniów czekać będą spotkania autorskie, warsztaty plastyczne, koncerty, przedstawienia teatralne, a także seans filmowy. Chcemy przyciągnąć najmłodszych czytelników pokazując, co w bibliotece najlepsze. Biblioteka to książki, ale mamy też inne atrakcje.

Zadanie dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz z budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Auchan Bydgoszcz

 

 

Źródło: https://www.bydgoszcz.pl/kultura/kalendarium-imprez/wydarzenie/info/2019/10/-/id/18404/

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Operacja pn. "Utworzenie i prowadzenie nowoczesnej platformy internetowej służącej gromadzeniu i wymianie informacji dotyczących dzieci z obszaru LGD Zakole Dolnej Wisły" mająca na celu poprawę warunków i możliwości powstania nowych miejsc pracy na obszarze LGD "Zakole Dolnej Wisły" do 2023 r. współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.