SZKOŁY Przedszkola Kluby malucha Imprezy Czas wolny Dokształcanie Wakacje Sklepy Usługi Pomoc socjalna Lekarze KINO TEATR FILHARMONIA OPERA Sale Zabaw

ODKRYJCIE Z NAMI TAJEMNICE MYŚLĘCINKA!

Miejsce wydarzeniaLeśny Park Kultury i Wypoczynku "Myślęcinek"

Data wydarzenia20/10/2019

Godzina wydarzenia11:00

Jesień to wspaniała pora, by odkrywać tajemnice Myślęcinka. Pomogą w tym dwie wyjątkowe wycieczki-20 i 27 października.

Pierwsza z proponowanych wycieczek rozpocznie się w niedzielę 20 października o godzinie 11 przy wejściu do Ogrodu Botanicznego od strony ulicy Konnej. Jaka jest historia ogrodu, czym był wcześniej i kto nim zarządzał? Gdzie znajduje się pasieka, z której zaprzyjaźniony pszczelarz kręci miód? Co to kamienny krąg i jakie są jego właściwości? Jak smakuje bluszczyk kurdybanek i do czego się go dodaje? Odpowiedzi na te pytania nie są oczywiste, a usłyszą je uczestnicy podczas spaceru. Po wyjściu z botanika, wszyscy poznają ciekawostki na temat ruin starego browaru i hotelu „Pałac” i wsiądą do kolejki kołowej. W drodze do Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Ekologicznej każdy będzie mógł podziwiać panoramę miasta z punktu widokowego na stoku i udać się na wycieczkę do lasu, by zobaczyć pozostałości okopów z czasów I Wojny Światowej. Na zakończenie wydarzenia czekać będzie ognisko z kiełbaskami.

Maksymalna liczba uczestników to 30 osób. Całkowity koszt wycieczki to 30 zł/os. 

W niedzielę 27 października natomiast odkryjemy sekrety zoo. Początek o godzinie 15 w pawilonie Akwarium Terrarium.  Co w planie? Będzie można udać się w podróż pełną niespodzianek alejkami  niedostępnymi zwiedzającym. Wszyscy podążą „ścieżką poszukiwaczy” do zimowiska zwierząt i jeśli starczy chętnym odwagi, będą mieć możliwość przebywania tak blisko zwierząt, jak nigdy dotąd. W programie m.in. podglądanie niedźwiedzi w ich gawrze, tygrysów i innych zwierząt w pomieszczeniach hodowlanych. Przygoda zakończy się wspólnym ogniskiem z kiełbaskami.

Maksymalna liczba uczestników to 40 osób. Cena biletu wynosi 30 zł od osoby.

Wejściówki można kupić z wyprzedzeniem poprzez portal www.tickeo.pl lub w dniu imprezy na miejscu (na pierwszą z wycieczek u przewodnika w Ogrodzie Botanicznym, na drugą-w kasie zoo).  Chętnym, którzy zdecydują się kupić bilet bezpośrednio przed wydarzeniem, nie gwarantujemy udziału.

 

 

Źródło: https://www.myslecinek.pl/aktualnosci/odkryjcie-z-nami-tajemnice-myslecinka-1

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Operacja pn. "Utworzenie i prowadzenie nowoczesnej platformy internetowej służącej gromadzeniu i wymianie informacji dotyczących dzieci z obszaru LGD Zakole Dolnej Wisły" mająca na celu poprawę warunków i możliwości powstania nowych miejsc pracy na obszarze LGD "Zakole Dolnej Wisły" do 2023 r. współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.