SZKOŁY Przedszkola Kluby malucha Imprezy Czas wolny Dokształcanie Wakacje Sklepy Usługi Pomoc socjalna Lekarze KINO TEATR FILHARMONIA OPERA Sale Zabaw

Forum CV dla ósmoklasistów – wybierz dla siebie najlepszą szkołę

Miejsce wydarzeniaBydgoskie Centrum Targowo - Wystawiennicze

Data wydarzenia31/03/2020

Godzina wydarzenia09:00

Dla uczniów ósmych klas szkół podstawowych zbliża się czas podjęcia ważnej decyzji – jaką szkołę wybrać? Pomoże w tym Forum Szkół CV 2020, na którym zapoznać się można będzie z ofertą edukacyjną przygotowaną przez Miasto. Na Forum obecni będą pracodawcy i przedstawiciele uczelni wyższych. Forum CV odbędzie się 31 marca w Bydgoskim Centrum Targowo -Wystawienniczym.

Forum Szkół CV 2020 odbędzie się w naszym mieście już po raz piąty. Wydarzenie skierowane jest do uczniów klas ósmych klas szkół podstawowych. To znakomita okazja do zapoznania się z aktualną ofertą edukacyjną.  Na Forum Szkół pojawią się również pracodawcy i uczelnie wyższe, które współpracują ze szkołami. Takie kompleksowe podejście pozwala w atrakcyjnej formie przedstawić aktualny obraz rynku pracy. 

Forum szkół CV realizowane jest zgodnie z zapisami Strategii Rozwoju Edukacji Miasta Bydgoszczy na lata 2013 -2020. Ma to na celu zwiększenie dostępności doradców zawodowych dla uczniów, rodziców i nauczycieli oraz dostosowanie edukacji wszystkich szczebli do potrzeb gospodarki i rynku pracy. Celem Forum jest nie tylko przedstawienie uczniom klas  VIII szkół podstawowych z Bydgoszczy i regionu kujawsko – pomorskiego oferty edukacyjnej w atrakcyjnej formie, ale także tworzenie warunków do wspólnych przedsięwzięć realizowanych przez szkoły i ich codziennych partnerów – pracodawców i uczelnie wyższe.  

Szkoły ponadpodstawowe, które są wystawcami Forum przedstawią swoją ofertę edukacyjną. Udzielą odpowiedzi dotyczących nie tylko nauki, ale także możliwości rozwijania zainteresowań i pasji. Na te i wiele innych pytań uczniowie będą mogli uzyskać odpowiedź nie tylko na stoiskach szkół, ale także dzięki obecnym na miejscu doradcom edukacyjno – zawodowym. Podczas wydarzenia będzie można porozmawiać z przedstawicielami pracodawców – partnerów szkół, którzy będą obecni na stoiskach. Wstęp na Forum jest bezpłatny. 

Forum Szkół CV 2020, 31 marca, godz. 9-14, Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze. 

 

Z uwagi na zaistniałą sytuację wszystkie imprezy masowe zostały odwołane lub przeniesiono ich terminy.  Prosimy o bieżące monitorowanie wydarzeń. Bliższych informacji udzielają bezpośrednio organizatorzy imprez.

 

 

Źródło: https://www.bydgoszcz.pl/aktualnosci/tresc/forum-cv-dla-osmoklasistow-wybierz-dla-siebie-n/

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Operacja pn. "Utworzenie i prowadzenie nowoczesnej platformy internetowej służącej gromadzeniu i wymianie informacji dotyczących dzieci z obszaru LGD Zakole Dolnej Wisły" mająca na celu poprawę warunków i możliwości powstania nowych miejsc pracy na obszarze LGD "Zakole Dolnej Wisły" do 2023 r. współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.