KREATYWNE WAKACJE !

Miejsce wydarzeniaCentrum Edukacji Muzealnej ul.Mennica 6

Data wydarzenia06/08/2020

Godzina wydarzenia11:00

Wakacje? Koniecznie z Muzeum!    

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego serdecznie zaprasza do wspólnej, twórczej zabawy podczas wakacyjnych zajęć edukacyjnych realizowanych pod hasłem „Co można robić w Muzeum?”. W tym roku nasze działania skoncentrują się wokół historii i legend związanych z Bydgoszczą.       
 

Przez cały sierpień zapraszamy w godz. 11.00-13.00. We wtorki dzieci i młodzież w wieku 8-13 lat, a w czwartki – maluchy w wieku 3-7 lat z rodzinami. Miejscem naszych spotkań będzie już tradycyjnie Centrum Edukacji Muzealnej przy ul. Mennica 6. Wśród poruszanych tematów znajdą się m. in. opowieść o słynnym kryptologu Marianie Rejewskim czy legenda o Wilczaku. W częściach warsztatowych spotkań wykonamy prace z gliny, biżuterię czy obrazy metodą cyjanotypii. Zajęcia poprowadzą artyści i muzealni edukatorzy. Jak zwykle będzie kreatywnie, radośnie i ciekawie!                 
Z uwagi na komfort i bezpieczeństwo uczestników liczba miejsc na każde zajęcia jest ograniczona. Obowiązują zapisy pod nr telefonu 52 58 59 911/914/925 lub adresem e-mail: edukacja@muzeum.bydgoszcz.pl.    

 

Lipiec i sierpień 2020


Kiedy?
wtorki 11.00-13.00 - dzieci i młodzież w wieku 8-13 lat
czwartki 11.00-13.00 - maluchy w wieku 3-7 lat z rodzinami

______________________________


Gdzie?
Centrum Edukacji Muzealnej, ul. Mennica 6 w Bydgoszczy

______________________________

Obowiązkowe zapisy
tel. 52 58 59 911/914/925  (w godz. 8-16) | edukacja@muzeum.bydgoszcz.pl

__________________________________

Koszt:
3zł od uczestnika

_________________________________

Harmonogram

Spotkanie z legendą: „O Wilczaku” (4, 27 sierpnia)
Tworzenie obrazów z wykorzystaniem metody przenoszenia wydruków na drewno.

Dawno, dawno temu, stary rycerz zwany „wilkiem” dbał, aby dóbr w mieście naszym nie zabrakło. Jak to się działo i jak my możemy pomagać innym? Poszukiwania odpowiedzi na te pytania są głównym tematem naszego spotkania. W części warsztatowej zastanowimy się, czego potrzebujemy, żeby być mężnym i odważnym.

 

Spotkanie z legendą: „Opowieść o kamieniu” (6, 11 sierpnia)
Tworzenie ozdobnych modeli budynków z wykorzystaniem detali architektonicznych.

Bydgoszcz leży nad Brdą, jest to prawna oczywista. Jednak czy zawsze potrafiono korzystać z darów rzeki? Co trzeba było zrobić, żeby gród mógł się rozwijać? Jakie trzeba było wymyślić uchwały i zasady żeby w Bydgoszczy dobrze się żyło? To zagadnienia naszego spotkania. W części warsztatowej będziemy próbowali sami stworzyć model miasta, w którym dobrze się mieszka.
 

Spotkanie z historią: „Leon Barciszewski” (13, 18 sierpnia)
Tworzenie z gliny samoutwardzalnej.

Czy Bydgoszczaninem trzeba się urodzić? Czy też można wybrać  swoją „małą Ojczyznę”? Czy codzienne sprzątanie pokoju jest ważne nie tylko dla mnie? Co znaczy honor i czy bohaterem może być każdy? To tematy kolejnego spotkania. W części warsztatowej zaprojektujemy i wykonamy medale, wykorzystując masę samoutwardzalną oraz farby do szkła.

 

Spotkanie z historią: Marian Rejewski (20, 25 sierpnia)
Tworzenie obrazów techniką cyjanotypii i warsztaty biżuteryjne.

Czy każdy ma sekrety? Jeżeli tak, to dlaczego? Co powinniśmy mówić wszystkim, a co zachować dla siebie? Czy warto się obrażać? Czy lepiej się zastanowić kiedy się coś mówi? To zagadki, których rozwiązania będziemy wspólnie poszukiwać. W części warsztatowej będziemy przekazywać zaszyfrowane informacje tworząc szpiegowską biżuterię i wykorzystując technikę cyjanotypii.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Operacja pn. "Utworzenie i prowadzenie nowoczesnej platformy internetowej służącej gromadzeniu i wymianie informacji dotyczących dzieci z obszaru LGD Zakole Dolnej Wisły" mająca na celu poprawę warunków i możliwości powstania nowych miejsc pracy na obszarze LGD "Zakole Dolnej Wisły" do 2023 r. współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.