MAŁE ANIMOCJE DLA DZIECI 10+

Miejsce wydarzeniaMCK, KINO ORZEŁ

Data wydarzenia25/10/2020

Godzina wydarzenia13:45

Małe Animocje Konkurs Filmów dla Dzieci 10+

Film o ojcu, który posiada niecodzienną pasję, jaką jest krótkofalarstwo. W świecie zapomnianego rzemiosła radiotelegrafii zatraca się całkowicie, aby dosięgać sygnałów z całego świata.

Na tajemniczej, nieznanej planecie, zjedzone zostaje przypominające królika stworzenie. To jednak nie koniec historii.

Na bezludnej wyspie mieszka okropnie samotny cyklop. Pewnej letniej nocy znajduje jajo, z którego wykluwa się ptak


Podczas zabawy kolorowymi patyczkami, mały chłopiec opowiada o swoich marzeniach, obawach i nadziei. Patyczki wprowadzają jego wizje w życie. Na podstawie rozmowy z 7-letnim L.S.

Byłem mały, ale bardzo dobrze to pamiętam. Mama i tata niczego nie podejrzewali, ale ja wiedziałem od razu. To coś w kołysce nie było moim bratem. To byłaś ty! Prawda, kijanko?

Absurdalna opowieść o dziwnym stworze, który jest częściowo smokiem, orłem, dinozaurem i wampirem, i zmaga się z wyśmiewającymi się z niego ludźmi o głupich mózgach.

W mieście, w którym przyroda jest zakazana, drobne przestępstwo prostego człowieka powoduje ciąg nieprzewidzianych konsekwencji.

Co zrobić z niejadalną rybą, która nieustannie pozwala się wyławiać?  Trójka dzieci, John, Alice i Sally, podczas wakacji w Maine, wciąż wyrzuca ją z powrotem do wody.


Mimi obawia się, że różni się od innych dziewczyn i czuje się nieswojo wśród tych, którzy różnią się od niej. Z tego powodu zaczyn naśladować koleżanki.

Kiedy umiera najlepszy przyjaciel profesora Steina, smutny nauczyciel gotów jest uczynić wszystko, aby odzyskać swego psa. Buduje maszynę, która przywraca martwych do życia.

Mała dziewczynka natrafia na wielki basen pełen ogromnych stworzeń. Mimo strachu, postanawia zanurkować i popływać.
Bilety – 5 zł

Źródło: https://mck-bydgoszcz.pl/male-animocje-konkurs-filmow-dla-dzieci-10-92/

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Operacja pn. "Utworzenie i prowadzenie nowoczesnej platformy internetowej służącej gromadzeniu i wymianie informacji dotyczących dzieci z obszaru LGD Zakole Dolnej Wisły" mająca na celu poprawę warunków i możliwości powstania nowych miejsc pracy na obszarze LGD "Zakole Dolnej Wisły" do 2023 r. współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.