GRA TERENOWA

Miejsce wydarzeniaMYŚLĘCINEK

Data wydarzenia04/09/2021

Godzina wydarzenia12:00

Dla wszystkich lubiących dobrą zabawę w terenie zapraszamy w imieniu organizatorów:

Już 4 września poznacie osobę, która dokonała wielkich rzeczy . Osobę mądrą i wrażliwą. Osobę, która odważyła się pomagać tym, którym inni odmówili pomocy. Jest nią dr Wanda Błeńska (1911 – 2014).

Na pewno dobrze wiecie, na czym polega praca lekarza. Tak, lekarze dbają o nasze zdrowie. Jednak dr Wanda Błeńska robiła zdecydowanie więcej. Budowała szpitale i leprozoria dla chorych na trąd.

Zajmowała się tym w Afryce, gdzie warunki pracy były niewyobrażalnie trudne. Ratowała i leczyła mieszkańców tego kontynentu przez 42 lata!

Mamy nadzieję, że dzięki grze dr Wanda Błeńska stanie się dla Was WZOREM DO NAŚLADOWANIA.

A więc gotowi do drogi? Przed Wami szansa na zdobycie upominków. I sadzonki, z której – jeśli zaopiekujecie się nią najlepiej, jak potraficie – wyrośnie „drzewo potężne, twarde, wysmukłe i niebosiężne” (fragment wiersza „Stół” Juliana Tuwima).

Życzymy Wam przyjemnej zabawy i satysfakcji w trakcie rozwiązywania zadań ????

---

MIEJSCE GRY: Myślęcinek – Polana Różopole

HARMONOGRAM GRY:

12.00-13.30 Zapisy (drużyny rodzinne – od 2 do 6 osób)
12.00-15.00 Przebieg gry
15.00-16.15 Wspólne pieczenie kiełbasek
ok. 16.15 Ogłoszenie wyników i rozdanie upominków

Bilety do ZOO w Myślęcinku gratis dla dzieci uczestniczących w grze

KONTAKT: gra@ksiaznica.torun.pl
ORGANIZATORZY GRY: Książnica Kopernikańska w Toruniu, Województwo Kujawsko-Pomorskie
PARTNERZY: Chorągiew Kujawsko-Pomorska ZHP, Lasy Państwowe, Hufiec ZHP Bydgoszcz-Miasto, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy, Teatr Kameralny w Bydgoszczy, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy, Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy

---

Rok 2021 jest Rokiem dr Wandy Błeńskiej w województwie kujawsko-pomorskim. Został ustanowiony przez Sejmik Województwa w 110. rocznicę urodzin Lekarki dla uczczenia Jej pamięci i podkreślenia wyjątkowych zasług „Dokty”.

 

 

Więcej inf.:    TUTAJ

 

 

 

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Operacja pn. "Utworzenie i prowadzenie nowoczesnej platformy internetowej służącej gromadzeniu i wymianie informacji dotyczących dzieci z obszaru LGD Zakole Dolnej Wisły" mająca na celu poprawę warunków i możliwości powstania nowych miejsc pracy na obszarze LGD "Zakole Dolnej Wisły" do 2023 r. współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.