NIECH ŻYJE PIPPI !!!

Miejsce wydarzeniaMŁYNY ROTHERA

Data wydarzenia19/09/2021

Godzina wydarzenia11:00

Pippi Pończoszanka. W ciągu siedemdziesięciu pięciu lat podbiła świat. Bawiąc, zaskakując, zmuszając do refleksji, prowokując. Kochają ją dzieci, a dorośli cenią jej niezależność od autorytetów i widzą w niej symbol wolności. Pippi wciąż jest tak aktualna jak wtedy, gdy Astrid Lindgren pisała pierwszą książkę o jej przygodach, a świat pogrążony był w wojnie. Również dziś Pippi ma do odegrania ważną rolę – jako wytwór dziecięcej wyobraźni, rebeliantka, poszukiwaczka przygód i najlepsza przyjaciółka. Niech żyje Pippi Pończoszanka!

Wystawa poświęcona postaci Pippi Pończoszanki z okazji jej 75. urodzin została przygotowana przez Astrid Lindgren Company, Instytut Szwedzki i Ambasadę Szwecji w Polsce.

Fundacja 12 Kamienica i marka TuCzyTam. Kamienica 12 mają przyjemność i zaszczyt przedstawić wystawę bydgoszczanom.
Pippi inspiruje i bawi, dlatego otwarcie wystawy połączymy z warsztatami i "przytupem" (za dużym butem, oczywiście jak na rudowłosą bohaterkę przystało).
WSTĘP WOLNY (jednak obowiązują zapisy).
Na imprezę otwarcia zapraszamy już dziś, o kolejnych atrakcjach napiszemy niebawem. Będą to atrakcje dla dzieci i dorosłych, dla dużych i małych. Dla dziewczynek i chłopców, dla kobiet i mężczyzn. Dla tych którzy zdają sobie sprawę z faktu, ile postać Pippi wniosła w życie kolejnych pokoleń i tych, którzy nie mają o tym pojęcia, ale kochają bohaterkę Astrid Lindgren.
Tego dnia PLANUJEMY
*Jogę śmiechu z Anną Laudą-Michalską (https://www.facebook.com/JogaSmiechuAnnaLaudaMichalska)
*gordonowski koncert wokalno- instrumentalny prowadzony przez firmę „KreAktywni” (https://www.facebook.com/kreAktywnimuzycznie). Melodie i rytmy koncertu nawiązywać będą do przygód Pippi Pończoszanki.
* warsztaty plastyczne inspirowane postacią i przygodami Pippi,
*quiz z nagrodami
*konkurs na rymowankę/wiersz poświęconą(-y) Pippi.


Zapisy na otwarcie wystawy i towarzyszące mu warsztaty, email: tuczytam@op.pl, w temacie wpisujcie "PIPPI.OTWARCIE"
Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.
Impreza otwarcia potrwa około 2 godzin.

 

Szczegóły:  TUTAJ

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Operacja pn. "Utworzenie i prowadzenie nowoczesnej platformy internetowej służącej gromadzeniu i wymianie informacji dotyczących dzieci z obszaru LGD Zakole Dolnej Wisły" mająca na celu poprawę warunków i możliwości powstania nowych miejsc pracy na obszarze LGD "Zakole Dolnej Wisły" do 2023 r. współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.