Przedszkola Żłobki Kluby malucha Opieka Imprezy Czas wolny Dokształcanie Wakacje Sklepy Usługi Pomoc socjalna Lekarze Profilaktyka SPRZEDAM Inne

Spotkanie z Michałem Rusinkiem

Miejsce wydarzeniaBydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych ul. Gdańska 5, Bydgoszcz, 85-005 Bydgoszcz

Data wydarzenia18/11/2018

Godzina wydarzenia16:00

 

 

Co roku świętujemy z Wami i Waszymi dziećmi rocznicę odzyskania niepodległości w ramach Rodzinnego Radosnego Świętowania. Tego roku przypada setna rocznica odrodzenia się polskiej państwowości, dlatego przygotowaliśmy dla Was coś specjalnego.
Zapraszamy na SPOTKANIE Z MICHAŁEM RUSINKIEM, autorem książki pt. "JAKI ZNAK TWÓJ? WIERSZYKI NA DALSZYCH 100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI".
Książka ta jest zbiorem wierszy pozwalających współcześnie spojrzeć na polskość, ojczyznę, czy wolność. 
Na spotkaniu spróbujemy też "przyjrzeć się" polszczyźnie.
ZAPRASZAMY DOROSŁYCH I DZIECI (powyżej 4. roku życia).
WSTĘP WOLNY,
jednak liczba miejsc jest ograniczona, KONIECZNE SĄ ZAPISY drogą elektroniczną email: tuczytam@op.pl. w temacie wpisujcie "Michał Rusinek" (a następnie czekajcie na informację zwrotną).

 


Michał Rusinek to autor, którego znać powinni dorośli i dzieci. Jest literaturoznawcą, tłumaczem, pisarzem, doktorem habilitowanym nauk humanistycznych. Był zaś sekretarzem Wisławy Szymborskiej.
Napisał m.in. "Kefir w Kairze", "Co ty mówisz? Magia słów czyli retoryka dla dzieci", "Wierszyki domowe", "Kiedy byłam mała/Kiedy byłem mały", "Jak robić przekręty. Poradnik dla dzieci", "Jak przeklinać? Poradnik dla dzieci", "Mały Chopin"... (to dla młodszych), "Pypcie na języku", "Nic zwyczajnego O Wisławie Szymborskiej",, "Limeryki i inne wariacje" (to dla starszych). Przetłumaczył m.in. (dla młodszych i starszych) takie pozycje jak: "Gruffalo", "Fistaszki zebrane", "Wielka księga Kubusia Puchatka", "Piotruś Pan i Wendy", "Paddington na wycieczce", "Paddington i spacerek literek", "Paddingoton tu i teraz", "Snoopy" a nawet wiersze A.A. Milne'a.

 

Spotkanie organizowane jest przez Fundację 12 Kamienica w ramach programu "Czytanie i Działanie" współfinansowanego przez Urząd Miasta Bydgoszczy.
Spotkanie odbędzie się w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Gdańskiej 5 ( w miejscu dawnej Księgarni Współczesnej.

 

źródło: https://web.facebook.com/events/251447799058903/

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Operacja pn. "Utworzenie i prowadzenie nowoczesnej platformy internetowej służącej gromadzeniu i wymianie informacji dotyczących dzieci z obszaru LGD Zakole Dolnej Wisły" mająca na celu poprawę warunków i możliwości powstania nowych miejsc pracy na obszarze LGD "Zakole Dolnej Wisły" do 2023 r. współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.