Przedszkola Żłobki Kluby malucha Opieka Imprezy Czas wolny Dokształcanie Wakacje Sklepy Usługi Pomoc socjalna Lekarze Profilaktyka SPRZEDAM Inne

Małe wędrówki: Górki Fordońskie

Miejsce wydarzeniaParking przy Netto, ul. Twardzickiego 40, 85-791 Bydgoszcz

Data wydarzenia17/02/2019

Godzina wydarzenia11:00

Społeczność Małe Wędrówki zaprasza na cykl wycieczek rodziców i dzieci. Każdy spacer odbędzie się w innym miejscu i będzie okazją do podziwiania piękna Bydgoszczy i okolic. Wędrówki odbywać się będą w terenie, jednak będą dostosowane do możliwości dzieci w wieku od 0 do 4 lat (większość wędrówek odbywać się będzie przez tereny nieutwardzone – organizatorzy radzą, by małe dziecko najlepiej nieść w chuście bądź ergonomicznym nosidle; jeśli wózek, to tylko taki, który poradzi sobie w trudniejszym terenie).

Celem pierwszej wędrówki będą Górki Fordońskie. Na uczestników czeka dystans około 3 km (1,5 h).

Od organizatorów: „Chcemy stworzyć grupę osób, które podzielają nasz punkt widzenia, mają dzieci i chcą uczestniczyć w cyklu wycieczek po naszym regionie. Zależy nam na zdrowiu, szczęściu i dobrych relacjach ze swoimi dziećmi. Naszą propozycję kierujemy do osób, które chcą tak jak my pokazać im coś więcej niż ekrany tabletów i komputerów, a przy okazji poruszać się, porozmawiać, spędzić czas na świeżym powietrzu. Wycieczki w większym gronie to dla dzieciaków niesamowita frajda, możliwość komunikacji z innymi dziećmi, a dla dorosłych możliwość integracji i poznania nowych, ciekawych osób o wspólnych zainteresowaniach. (…) Chcemy, aby każdy wiedział, że nie są to wycieczki zorganizowane, a każdy z Was idzie na własną odpowiedzialność. Nie jesteśmy stowarzyszeniem, organizacją i nie mamy osobowości prawnej. Działamy zupełnie non-profit. Bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze. Nikt nie zna lepiej Waszego dziecka niż Wy. To Wy wiecie najlepiej jak je ubrać, przygotować i zabezpieczyć”.

Organizatorzy przypominają, że w przypadku niesprzyjających warunków pogodowych termin spaceru może zostać przesunięty, z uwagi na bezpieczeństwo i dobre samopoczucie najmłodszych uczestników.

Koszt: bezpłatne !

 

Źródło: http://www.bydgoszczinaczej.pl/kalendarium/male-wedrowki-gorki-fordonskie/?fbclid=IwAR2c9I--CZDADBpkhWWwhEVmbl8NspmqzPVX8ZRb4qMjxgYT4EOfj0K7Rjk

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Operacja pn. "Utworzenie i prowadzenie nowoczesnej platformy internetowej służącej gromadzeniu i wymianie informacji dotyczących dzieci z obszaru LGD Zakole Dolnej Wisły" mająca na celu poprawę warunków i możliwości powstania nowych miejsc pracy na obszarze LGD "Zakole Dolnej Wisły" do 2023 r. współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.